O NÁS

Lusor

Nebudu tady o sobě psát nějaké romány, takže ve zkratce: Narodil jsem roku 1984 a od svého narození žiji v Praze. K magii jsem se dostal velice zmateným způsobem: Poprvé jsem se setkal s magii na Internetu úplnou náhodou přes vyhledávač, když jsem hledal informace o starověkých božstvech a začal se o ní čistě teoreticky zajímat (v té době jsem už studoval kabalu). Později se mi náhodou podařilo zjistit, že nějaký František Bardon napsal nějakou úžasnou knihu a našel jsem její přepis. Tento přepis to byl ale velice nedokonalý a velice stručný (Brána a Praxe magické evokace zde byly shrnuty na cca 50 stránkách), přesto mne to zaujalo a začal jsem cvičit. Postupem času jsem našel několik komentářů k jednotlivým cvičením (hlavně na amerických stránkách) a tak jsem si dal pomalu dohromady co přesně se po mě chce a kam jaké patří (v přepisu, který jsem měl na začátku bylo vše tak trochu pomíchané, takže ze začátku jsem nechtěně předbíhal (když jsem zjistil jak to je tak jsem se samozřejmě vrátil)). Brána v té době nebyla nikde k sehnání, takže jsem si do té doby opatřil pouze Praxi magické evokace, Frabato a Vzpomínky na F.B. (k tomu jsem samozřejmě studoval všechny knihy o magii, které mi přišli do ruky - zvláště naše prvorepublikové mágy a Golden Dawn). A konečně po 5 měsících cvičení "Bardona bez Bardona" se mi podařilo na internetu najít kompletní Bránu, takže jsem si některé drobnosti ujasnil a od té doby pokračuji ve cvičení až do dnešních dnů (není to nějak dlouho, takže jsem pořád ještě začátečník).

Na těchto stránkách píšu většinu textů, konkrétně sekce magie, kabala, divinace, astrologie, alchymie a možná ještě několik drobností mimo tyto sekce.

Co se týče mého působení na jiných místech Internetu, tak mám stránku, která se zabývá symbolikou a dřív jsem se dost často vyskytoval na Ritualu, ale v dnešní době jsem na něj už zanevřel. Jinak myslím, že je zbytečné abych o sobě psal něco víc.

e-mail: lusor@tiscali.cz [poslat ]

 

CaSS

Narodil jsem se v Praze a žiji zde od roku 1985. K zájmu o okultismus mne něco vedlo již odmalička, leč musím přiznat, že Lusor byl v této věci jakýmsi katalyzátorem a o něco více a aktivněji jsem se o okultismus začal zajímat právě s Lusorem. Do té doby mi však rozhodně nebyla cizí východní kultura, mythologie a cvičení bojových umění nebo jógy. Později jsem se začal více zabývat parapsychologií, viděním aury, astrální projekcí a meditacemi, avšak musím podotknout, že v současnosti mi vysoká škola neposkytuje zrovna mnoho času k rozvoji a bádání, takže jsem svůj zájem bohužel musel "pozastavit". To však neznamená, že jsem na "mé obory" zanevřel a jsem si jistý, že se k nim s příchodem většího množství volného času vrátím. Mimo to se ještě zajímám o čajovou kulturu, matematiku a biologii a s oblibou si i nyní zacvičím něco z Wu-Shu nebo jógy pro radost a zlepšení zdravotní situace =)

Na těchto stránkách se starám o stránky jako takové a čas od času funguji i jako jakýsi korektor a snažím se zbavit stránky pravopisných chyb. V předešlé verzi jsem i něco málo napsal, ale nyní "pauzíruji" ... =) Jinak jsem studentem ČVUT.

e-mail: csspdct@seznam.cz [poslat ]