KYVADLO

Práce se siderickým kyvadlem či kyvadélkem patří v dnešní době spíše k psychotronikům a léčitelům, ale vždy to také patřilo k mágům a alchymistům, takže není chybou, že ho zde uvádím. Například F. Bardon doporučuje použití siderického kyvadla na zjištění síly talismanů (neplést s použitím kyvadla pro kontakt se zemřelými – to je úplně jiná technika) a někteří alchymisté ho používali na zjištění kvalit různých látek. Naučit se s ním rozhodně není na škodu a navíc to není nijak složité.
Než začnu popisovat cvičení s kyvadlem, tak bych se rád zamyslel nad tím jak funguje. Za prvé: kyvadlo funguje podobně jako třeba lupa. Pouze zviditelňuje to co vy cítíte. Nemusíte si toho být samozřejmě vědomi, ale je to ve vás a kyvadlo to ukáže. Za druhé - což vyplívá z prvního - kyvadlo nefunguje bez operatéra, protože pouze skrze něj může přijímat vlivy okolí. To by stačilo. Teď k praxi.

Výroba kyvadla 

Pokud náhodou už jedno doma nemáte, tak si asi budete muset nějaké vyrobit. Nejčastěji popisovaný způsob je vzít: korkovou zátku, jehlu a nit. Do zátky zabodněte jehlu a ouškem jehly protáhněte niť. Tím jste vytvořili kyvadlo. Ale můžete ho udělat i jinak. Vezměte například knoflík a uvažte ho na nit. Nebo stejným způsobem uvažte na nit rybářské olůvko atd. Také si můžete koupit kyvadlo v nějakém obchodě s esoterickými pomůckami, to bych vám ale doporučoval až po tom, co se s kyvadlem něco naučíte.

1. Cvičení

Posaďte se ke stolu, kde je alespoň trochu místa. Nyní uchopte kyvadlo mezi palec a ukazováček (v některých knihách se zmiňují o polarizaci prstů a že je prý výhodnější držet kyvadlo ob prst, tedy mezi palcem a prostředníčkem. Mně osobně to funguje bez problému když ho držím mezi palcem a ukazováčkem.). Praváci by ho měli držet v pravé ruce a leváci v levé. Prázdnou ruku položte před sebe dlaní na stůl (opíráte se loktem i dlaní, ruka je tedy k vám kolmo) a ruku s kyvadlem opřete o loket. Tato pozice je standardně doporučována, ale já jsem už s kyvadlem pracoval ve všech možných pozicích a nemá to na to zas tak velký vliv.
Teď už k samotnému cvičení: Soustřeďte se a „přikažte“ kyvadlu, aby se kývalo z leva doprava. Nesmí se ale rozkývat žádným vaším vědomím fyzickým pohybem. Musíte si jen v mysli říkat „kývej se z leva doprava“ nebo tak něco. Po chvilce cvičení by se vám ho mělo podařit rozkývat. Poté se ho naučte rozkývat i směrem shora dolů (tedy od vás a k vám). Jako pomůcku si můžete udělat takovouto podložku:

Tato podložka pomáhá vymezovat směr kam se má kyvadlo kývat. Na začátku nechte kyvadlo prostě směřovat do kroužku ve středu a pak ho rozkývejte požadovaným směrem. Pokud si ji budete dělat doma, tak si ji nedělejte úplně černou, aby čáry neodváděli vaši pozornost od kyvadla. Případně si ji můžete pouze imaginovat.
A ještě se musíte naučit ho rozkývat ve směru hodinových ručiček a v protisměru. Všechno toto rozkývávání musíte zvládat bez problému než přikročíte k dalšímu kroku. Ale není to nic těžkého, když budete poctivě cvičit, tak se to určitě naučíte během jednoho dne.

2. Programování

Aby vám kyvadlo mohlo dát nějakou odpověď, je nutné, aby vědělo jak s vámi komunikovat. Vezměte si nyní kyvadlo do ruky stejně jako při cvičení a zeptejte se ho např.: „Jak ukazuješ Ne“ a „Jak ukazuješ Ano“ nebo nějakým podobným způsobem, aby jste zjistili jaký pohyb je pro něj ANO a jaký NE. Pokud nic neukáže, tak se neděste (je mnohem pravděpodobnější, že nic neukáže) a sami si ho „naprogramujte“.
Naprogramujete ho velice jednoduše. Rozkývejte kyvadlo stejně jako při cvičení (tedy jenom psychicky, a vůbec vždy ho rozkývávejte pouze psychicky) z leva doprava a řekněte mu „Toto je NE“ nebo použijte podobnou frázi to záleží na vás. Řekněte mu to dost důrazně. Poté ho rozkývejte směre shora dolů a řekněte mu „Toto je ANO“.
Standardní je , že z leva doprava ukazuje NE a shora dolů ANO. Pokud by vám to kyvadlo nechtělo vzít (to se stává opravdu velmi zřídka), tak to můžete prohodit, ale není to zrovna ideální.
Aby jste si ověřili, že kyvadlo ví co je ANO a co NE, tak se ho prostě zeptejte „Co je ANO“ nebo „Jak ukazuješ ANO“ apod. Kyvadlo by se mělo rozkývat shora dolů. Stejně tak se ho optejte na NE. Je dobré se ho takto ptát vždy než člověk začne pracovat s kyvadlem, protože je to taková malá rozcvička.

3. Praxe ANO - NE

Když kyvadlo ví jak s vámi mluvit (v popisu z něj často dělám skoro živou bytost, ale je to pouze nástroj, tímto způsobem se to pouze lépe vysvětluje), tak se ho může ptát na různé dotazy. Můžete začít třeba velice jednoduše tím co i vy víte např.: „Je 5 + 5 = 10 pravda?“ Kyvadlo by mělo dopovědět, že ANO a stejně tak si vymyslete otázku na NE. Až tohle zvládnete, tak se můžete optat na co chcete. 
Můžete pokládat vlastně jakékoli dotazy, ale z praxe vím, že nejlépe odpovídá dotazy, které jsou s vámi shodné v čase i prostoru – tedy dotazy na věci, které máte právě teď před sebou. Můžete se sice ptát např. „Je zrovna pan XY doma?“ nebo „Byla pany AB včera v hospodě?“, ale výsledky nebývají stoprocentní.

4. Ověření

Nyní už umíte pracovat s kyvadlem, ale rádi byste si to určitě ověřili zcela exaktně. K tomu budete potřebovat nějaké stejné skleničky (minimálně 2) a trochu soli, cukru nebo prostě něčeho co se dá vmíchat do vody aniž by to bylo vidět, ale dalo by se zpětně zjistit, že to tam je.
Obě skleničky (pokud jich máte víc tak všechny) naplňte stejně vodou z vodovodu. Teď je nejlepší když vám někdo pomůže a za vašimi zády do jedné z nich vmíchá sůl (nebo tak něco). Pokud nikdo takový není , tak to musíte do jedné ze skleniček vmíchat sám a pak je se zavřenýma očima proházet tak, že nebudete vědět, ve které to je.
Nyní tedy sedíte před stolem, na kterém je několik skleniček, jedna jako druhá, a jedna z nich obsahuje sůl (nebo tak něco) a všechny ostatní pouze čistou vodu. Teď vezměte kyvadlo a nad každou z nich se zeptejte jestli obsahuje sůl (nebo to co jste do ní vmíchali). Měli byste dostat kladou odpověď u té ve které je sůl.
Tímto pokusem si ověříte, že kyvadlo je schopno odpovídat dotazy zcela přesně a vy na to nemáte přímo vědomí vliv, protože jste neměli potuchy, která sklenička je s čistou vodu a která ne.

5. Porovnávání

Kyvadlem můžete také zjistit, zda jsou některé věci zcela shodné. Pro nacvičení si vezměte dvě stejné skleničky a naplňte je stejnou vodou (z vodovodu). Dejte je asi 30 – 40 cm od sebe a mezi ně dejte kyvadlo:

Nyní se optejte kyvadla zdali je v obou sklenicích totéž. Kyvadlo by se měli rozkývat směrem od sklenice ke sklenici (jako na obrázku). Do jedné ze sklenic pak můžete přimíchat trochu šťávy a optat se stejně jako před tím. Kyvadlo by se mělo rozkývat mezi sklenicemi. Na obrázku je šipkami naznačeno, jak kyvadlo ukazuje shodnost (ANO) a jak neshodnost (NE).
Toto také slouží jako průpravné cvičení k následujícímu:

6. Vhodnost

Pomocí kyvadla můžete zjistit, zda je pro vás ta ona potravina vhodná nebo ne (stejně tak můžete postupovat i u léků apod., ale pokud nemáte zvláštní důvod nevěřit lékaři tak mu věřte). Položte na onu potravinu (nebo nějakou jinou poživatinu) ruku (jako na obrázku) a nad ní dejte kyvadlo pokud se kyvadlo rozkýve směrem od poživatiny k vám tedy bude kopírovat vaši ruku, tak je to pro vás vhodné (ANO). Pokud se kyvadlo bude kývat kolmo na vaší ruku (bude vytvářet jakousi stěnu mezi vámi a poživatinou – NE), tak to radši nejezte. 

7. Práce s diagramy

Práce s různými podložkami a diagramy usnadňuje značně metodu ANO – NE. Nakreslíte si prostě půl kruh. Ten rozdělíte na potřebné množství výsečí a do každé výseče napíšete jednu možnou odpověď. Kyvadla se pak zeptáte a ono se rozkýve směrem k jedné odpovědi. Můžete tak například zjistit jaké bude počasí, když si uděláte diagram, do jehož jednotlivých výsečí napíšete např.: „zataženo“, „déšť“, „jasno“ atd. Pro začátek vám doporučuji si udělat jeden diagram na čísla (stačí o 1 do 10) a jeden na procenta (výseče asi tak po deseti). Pokud budete chtít zjisti větší číslo, tak se nejdříve optejte kolik má cifer (pomocí číselného diagramu) a pak se postupně ptejte na první cifru, druhou cifru atd. 
Pomocí diagramu s procenty si například můžete ověřit nakolik ovládáte kyvadlo (počet procent dá počet správných odpovědí – pokud máte pod 60, tak byste měli cvičit).
Velké množství diagramů naleznete v knize M. Schirner: Kyvadlo, praktická kniha. Fontána 2004