OBRANA

Tady naleznete několik jednoduchých metod na obranu proti magickému útoku. Jsou to techniky velice jednoduché a proto jsou určeny hlavně pro začátečníky nebo pro úplné "nemágy". Bohužel proti opravdu silnému útoku nestačí, protože než si uvědomíte, že na vás někdo útočí, tak jste mrtví. Ale ani nejhloupější a nejmocnější černý mág nezabíjí zbytečně, proto byste ho museli napřed pořádně naštvat. Tyto jsou velice účinné proti nejtypičtějším útokům jako je vampyrismus nebo nějaký proklínací rituál (samozřejmě provedený ne zrovna expertem).

Nejdříve je, ale nutné říct jak vlastně poznáte, že na vás někdo magicky útočí. Já osobně jsem zažil pouze útok vampýra a ten se vyznačuje náhlou únavou, neschopností se soustředit. Mně se to stalo okolo oběda a tom jsem jenom chodil z pokoje do pokoje, nemohl jsem nic určitého dělat a chtělo se mi spát (a bylo to v sobotu, takže nevyspalost nebyla možná). Další útoky se prý poznají hlavně podle důsledků: nic se vám nedaří, celý den máte až nepředstavitelnou smůlu, s lidmi, se kterými normálně vycházíte, se pohádáte atd. Podobných příznaků může být hodně, taky se vám může stát, že v důsledku magického útoku u vás propukne nějaká nemoc, ale na to je potřeba se buď nechat vyléčit normálně od doktorů (pokud útočník byl břídil) a nebo najít rychle někoho kdo umí léčit magickým způsobem.

Zrcadlo

Toto je úplně základní metoda proti magickým útokům všeho druhu. Její síla je závislí na vaší schopnosti imaginace a síle vůle. Provádí se takto: Posaďte se a okolo sebe si imaginujte vejčité zrcadlo (lesklou plochou od sebe). Mělo by vás obklopovat ze všech stran a žádný kousek vašeho těla by neměl přečnívat. Do tohoto zrcadla vložte přání, že jím neprojde žádná vám nepřátelská síla. Nyní by jste se měli cítit úplně bezpečně. Udržujte zrcadlo tak dlouho jak uznáte za vhodné (s trochou praxe se s ním dá vykonávat normální práce).

Pránický obal

Toto je pouze vylepšení předchozí metody, ale předpokládá určitou magickou praxi. Pokud tedy umíte ovládat životná sílu (pránu), tak ji jednoduše nakupte kolem sebe. Nevdechujte ji přímo do sebe, protože pak by ochrana neměla smysl (životní síla by se s vámi spojila), ale dýchejte jakoby celým tělem, ale nevtahujte ji dovnitř. Místo toho utvořte kolem sebe oblak (samozřejmě, že už při stahování životní síly musíte myslet na to k jakému je účelu). Koncentraci si určete sami podle potřeby a umu. Nyní do takto vytvořeného obalu vložte přání, že každá nepřátelská síla, která by jím chtěla projít jím nikdy neprojde a právě naopak jen posílí váš obal a rozplyne se v něm. Nezapomeňte také určit dobu trvání (ne na moc dlouho, radši na kratší domu (den) a pak si vytvořte nový) a přidat přání, aby se životní síla stále sama obnovovala a sílila.
Pokud budete mít takovouto ochranu, tak je už sto vás kvalitně zajistit proti běžným formám útoku. Nechrání proti vampyrismu, ale můžete ji k tomu lehce uzpůsobit. Při magických cvičeních je ovšem tento obal spíše na škodu, protože může komplikovat různé cviky ať už s životní silu nebo se živly.

Anti-vampyrismus

Tento útok je nejčastější, není přímo životu nebezpečný, ale přesto je nepříjemný. Takže obrana je takováto: Jakmile zpozorujete, že příznaky výše uvedené, tak se klidně posaďte a představte si před sebou astrální tělo útočníka (pokud samozřejmě nestojí přímo před vámi, což se také občas stává). Teď si imaginujte proud energie, který vychází z vás a směřuje do útočníka (představa musí být co nejlepší (je jedno jestli se zavřenýma nebo s otevřenýma očima)). Nyní ho prostě imaginárně přerušte (pokud chcete můžete si představit, že v ruce máte meč a tím ho přeseknete). To je vše. Já sám jsem tuto metodu s úspěchem použil.

Ochrana - Hromosvod

Pokud máte pocit, že by mohlo dojít k napadení v době kdy spíte, tedy v době kdy se nemůžete bránit přímo svojí vůlí, tak je dobré se pojistit nějakým hmotnějším prostředkem. Vezměte dostatečně dlouhý měděný drát (v případě nouze použijte železný) a natáhněte ho kolem dokola své postele. Při kladení drátu se soustřeďte na to, že žádná síla ať je sebevětší (ať je to třeba jakýkoli démon) nevniknete do magického kruhu, který tímto drátem vytváříte. Konce dráte omotejte kolem jílce vašeho magického meče. Protože asi žádný nemáte, tak konce obmotejte kolem jílce nějakého obyčejného nože. Tento nůž zabodněte do podlahy, aby tudy mohla být svedena nebezpečný energie.
Tento způsob ochrany je dosti účinný proti všem formám útoku a dokonce i proti útokům ze strany různých démonů.

Očista

Toto je z části můj vlastní vynález, ale je to vlastně pouze upravená (od ritualizovaná) technika, kterou používá Golden Dawn. Používá se hlavně proti prokletím nebo psychickým útokům (třeba i nechtěným, např. když se setkáte s člověkem, který jenom pouhou mluvou drtí lidskou osobnost nebo pokud vám něco zanechalo "šrám na duši"). Pohodlně se posaďte a "kletbu" si představte ve svém těle (případně i ve své auře) jako tmavě červené obláčky. Nyní je postupně vydýchejte (tady je důležitá imaginace toho jak z vás vzchází onen červený kouř). Teď máte před sebou oblak červeného kouře, který je tím co vám škodí, takže ho buď imaginací úplně "rozplyňte" nebo ho odešlete někam pryč apod. Pokud jste rituálně založeni můžete poté provést LBPR, aby se celá místnost pročistila od negativních energii. Případně můžete místnost za stejným účelem impregnovat (viz. Brána k opravdovému zasvěcení, Dodatek ke III. stupni), ale bez časového trvání. Prostě jí jenom prozáříte.

Na závěr jenom malé upozornění: Pokud jste si jisti, že na vás někdo magicky útočí a vy se toho nemůžete zde uvedenými metodami zbavit, tak co nejrychleji vyhledejte někoho dostatečně zkušeného v magii, aby vám pomohl.

POZOR!: Mnoho domnělých magických útoků je ve skutečnosti něco jiného. Může to způsobovat například astrální útvar zvaný Stín, kterého si člověk vytvoří sám a propadá pak pocitu, že ho určitý člověk, kterého považuje za černého mága, pronásleduje.