ÚVOD

Astrologie, jak asi všichni víte, se zabývá posuzováním vlivu postavení planet na člověka a jeho okolí. Její kořeny sahají až do šerého dávnověku a nedá se proto říci, kdy vlastně vznikla. Bývá ji sice často vytýkáno, že setrvává u geocentrického modelu sluneční soustavy, ale to není vůbec pravda. Astrolog sestavuje horoskop pro lidi, kteří žijí na Zemi, takže Země musí logický být středem horoskopu. Nebo jí je vytýkáno, že přesvědčuje lidi o tom, že jsou plně v moci osudu. Ale to opět není pravda, protože pokud se dělá horoskop s výhledem do budoucnosti, tak pouze ukazuje, jak by ona věc mohla dopadnout při současném stavu věcí (případně jak na tom ona věc v současnosti je), ale žádný astrolog vám neřekne, že to tak musí skončit, a že se na tom už nedá nic změnit. Člověk má konec konců svobodnou vůli a pokud se jí nevzdá, tak jí může používat. 

Jelikož astrologie je silně provázána se všemi ostatním okultními obory, tak jsou její základní pojmy životně důležité, pro každého člověka, který se zaobírá tímto směrem i když nemá v plánu se stát astrologem. 

Protože kreslení horoskopů není zrovna nejlehčí (hlavně co se týče výpočtů), tak si můžete v sekci download stáhnout nějaký astrologický prográmek, který to udělá za vás (ale rozhodně je lepší se je také naučit kreslit ručně).