ASTROLOGIE

úvod [autor: Lusor]

planety [autor: Lusor]

Zde je několik stručných popisů jednotlivých planet a několik jejich korespondencí. Nechtěl jsem se zde moc rozepisovat, ale chtěl jsem co nejjasněji vystihnout význam planet, takže by neměl být problém, přijít na další korespondence. U každé planety jsou nejdůležitější ta znamení, kterým vládne. Vždy je jedno z těchto znamení denní a druhé noční. Denní je to, kterému odpovídá aktivní živel, noční je to, kterému odpovídá živel pasivní

zodiak [autor: Lusor]

Jak asi všichni víte existuje 12 znamení zodiaku (zvířetníku), která jsou vlastně souhvězdími v ekliptice slunce (tím pádem i v ekliptice ostatních planet). Stejně jako u planet, se zde nechci věnovat nějaké obsáhlé charakteristice těchto znamení a myslím si, že mnohem lépe poslouží, když uvedu několik korespondencí a zbytek se dá už snadno odvodit.

domy [autor: Lusor]

Mimo planet a znamení, figurují v horoskopu také domy (někdy též dómy). Bez znalosti jejich umístění by jste ani nemohli vykládat horoskop. Je jich celkem 12 ..

aspekty [autor: Lusor]

Planety mezi sebou v rámci ekliptiky svírají určité úhly. Pokud zrovna jejich úhel odpovídá nějakému aspektu, tak tyto planety na sebe působí buď negativně nebo pozitivně. Těžko se to vysvětluje takhle bez příkladu, takže tady je jeden horoskop..

výklad [autor: Lusor]

Nyní když už známe všechny jednotlivé prvky je nutné si je dát dohromady a vyložit tím celý horoskop. Není to vcelku nic obtížného, bohužel to má jedno velké úskalí. Nedá se to vysvětlit úplně přímo. Jediná možnost jak se to naučit je neustálé snažení se o výklad. Čím víc horoskopů vyložíte, tím lépe to budete ovládat..

data [autor: Lusor]

Člověk se nejlépe naučí astrologii, pokud bude interpretovat horoskopy. Proto zde předkládám několik dat slavných osobností, aby se na nich mohl každý procvičit. Tyto horoskopy mají tu výhodu, že osoba, kterým patří je všeobecně známá a člověku se lépe vysvětlují jednotlivé konstelace. 

planetární hodiny [autor: Lusor]

Pomocí těchto dvou tabulek můžete lehce zjistit, kterou hodinu vládne jaká planeta. Je to vlastně jakási jednoduchá astrologie na kabalistických základech. Pokud tedy nejste dostatečně vzděláni v astrologii, tak si můžete vypomoct tímto způsobem. Při použití klasické astrologie je totiž občas dost problematické zjistit, která planeta je zrovna nejsilnější a navíc můžete na vhodnou konstelaci čekat i několik let. Tento systém umožní určit vhodnou hodinu pro magickou operaci poměrně snadno a na jakýkoli den..